До уваги мешканців, які бажають долучитися до виїзної форми заготівлі крові

Дата: 02.02.2023 08:41

Шановні жителі Пулинської громади, нагадуємо, що 7 лютого 2023 року на базі КНП "Лікарня" Пулинської селищної ради з 9:00 до 13:00 відбудеться виїзна форма заготівлі крові.

У  Житомирському  центрі крові розповідають як підготуватися до забору крові.

1. За 5 днів до донації треба відмовитись від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що їх містять.
  2. Не вживати алкоголь за 48 годин та не курити за 1-2 години до здавання крові (дуже важливо!).
  3. Виключити із раціону жирну, смажену, копчену, молочну їжу, тваринні жири, соління за 24-48 годин до донації (інакше кров не пройде перевірку).
  4. Обов’язково виспатись і з’їсти легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді). Каву зранку пити не можна!
  5. Не приходити здавати кров, якщо присутнє відчуття нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
  6. Під час огляду лікарем перед донацією чесно відповідати на запитання і не приховувати інформацію про вживання препаратів, алкоголю та перенесені захворювання.

Важливо: якщо вам властиві хронічні захворювання, ви приймаєте ліки чи стоїте на обліку, ви не можете бути донором тимчасово або взагалі. Варто проконсультуватись з нашим лікарем перед донацією.

Донорами можуть бути особи віком від 18 років та вагою понад 50 кг. З собою обов’язково потрібно взяти паспорт та ідентифікаційний код.