Спеціалісти обговорили алгоритм дій у процесі виявлення та реагування на випадки домашнього насильства

Дата: 30.11.2022 12:44

30 листопада 2022 року, у рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства", служба у справах дітей Пулинської селищної ради організувала круглий стіл "Алгоритм дій у процесі виявлення та реагування на випадки домашнього насильства".

До заходу доєдналися спеціалісти відділу освіти селищної ради, сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області та Пулинського бюро безоплатної правової допомоги.

Як відомо, насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Тому основною метою круглого столу було посилення міжвідомчої співпраці та взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи в напрямку раннього виявлення, попередження, екстреного реагування та подолання наслідків жорстокого поводження з дітьми та випадків насильства.

Учасники події активно обговорили Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», розглянули основні терміни та повноваження суб’єктів, що здійснюють заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству, особливості кримінальної відповідальності за злочини, пов’язані з домашнім насильством, обмежувальні заходи щодо кривдників, які вчинили домашнє насильство, а також сфокусували увагу на таких питаннях:

• сучасний стан реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, жорстокому поводженню з дітьми;
  • заходи профілактики та протидії насильству;
  • проблеми та виклики, з якими стикаються суб’єкти взаємодії у своїй роботі.

Кожен учасник висловив власне бачення щодо ефективної взаємодії суб’єктів співпраці, з метою формування у громаді нетерпимого ставлення до домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми.

Захід такого формату став необхідною платформою для координації зусиль всіх суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання і протидії насильству, та для розвитку ефективної системи боротьби з цим явищем.