Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

Просимо долучатися охочих громадян стати присяжними!

Дата: 09.11.2022 09:17
Кількість переглядів: 255

Відповідно до статей 64, 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Пулинською селищною радою розпочинається робота щодо формування та затвердження на новий строк 2023-2025 роки списків присяжних Червоноармійського районного суду.

Термін подання заяв (згода бути присяжним) - до 21 листопада 2022 року.

Документи подаються за адресою:

  • смт Пулини, вул. Шевченка,104.

Відповідальні посадові особи:

  • Секретар ради Метельська Людмила Олександрівна (каб. 210,

тел. 3-11-53)

Особам, які бажають стати присяжними, необхідно подати наступний пакет документів:

Після закінчення строку подачі документів буде створена робоча група з питань формування списків присяжних, на засіданні якої будуть розглянуті подані документи і сформовані списки присяжних, які у подальшому будуть затверджені рішенням Пулинської селищної ради.

Інформація про осіб, які виявили бажання стати присяжними, буде розміщуватися на офіційному веб сайті Пулинської селищної ради.

Зацікавлені особи можуть подавати свою інформацію (відомості), яка (які) їм відома (відомі) про осіб, які виявили бажання стати присяжними, на електронну адресу: otg.puliny@ukr.net, а також за адресою: смт Пулини, вул. Шевченка,104. каб. 210.

УВАГА! Додатково повідомляємо, що присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, якщо інше не визначено законом, і надав згоду бути присяжним.

Не включаються до списків присяжних громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

3) які мають незняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

Особа, включена до списку присяжних, зобов’язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.

Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Присяжні виконують обов’язки, визначені пунктами 124-6 частини сьомої статті 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а саме:

1) справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;

2) дотримуватися правил суддівської етики, у тому числі, виявляти та підтримувати високі стандарти поведінки у будь-якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду, забезпечення впевненості суспільства в чесності та непідкупності суддів;

4) виявляти повагу до учасників процесу;

5) не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, у тому числі таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання;

6) виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь