Держенергонагляд нагадує основні правила ощадливого використання електроенергії

Дата: 26.09.2022 16:28

На сьогодні, питання впровадження енергозберігаючих практик у повсякденному житті набуває дедалі більшої актуальності. Відтак, серед населення наразі гостро постає питання щодо енергозбереження та, відповідно, економії енергоресурсів, у тому числі споживання електроенергії. Адже це не лише економічна вигода для споживачів та зменшення навантаження на електричні мережі, а також збереження довкілля для наших нащадків.

Держенергонагляд нагадує основні правила ощадливого використання електроенергії:

1. Використовуйте енергоефективну побутову техніку:

• побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G;
  • клас «А ++» – найбільш енергоощадний;
  • «А +», «А», «В», «С», «D», «G» – менш енергоощадні;
  • придбавши побутову техніку класу «А» або «А+», на 30-50% зменшиться споживання електроенергії навіть у порівнянні з приладами класу «В».

2. Економія на освітленні:

• встановивши у своєму помешканні енергозберігаючі лампи, ви зменшите споживання електричної енергії. Енергоощадні лампи служать у 5-8 разів довше ніж звичайні лампи розжарювання при споживанні електроенергії в 10 разів менше;
  • встановивши світлорегулятори і датчики, які автоматично вмикають та вимикають освітлення при появі людини, зменшиться споживання електричної енергії;
  • для загального освітлення можна використовувати нейтральні білі лампи з колірною температурою 3000-4000К. Для місцевого освітлення варто підбирати лампи виходячи з функціональності: якщо це атмосферний освітлення, то для створення затишку використовують лампи теплого світла (2500-3000К). Для освітлення робочої зони кухні рекомендується використовувати лампи нейтрального білого світла (3500-4500К). Такі лампи більш яскраві і мінімально спотворюють кольори. В обідній зоні краще розміщувати світильники з лампами теплого світла (до 3000К). Це зробить приміщення більш затишним. У ванній кімнаті також рекомендується використовувати освітлення двох видів: для підсвічування дзеркал – 3000-4500К, а загальне освітлення – до 3000К.

3. Правильно експлуатуйте холодильник:

• не встановлюйте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів;
  • не встановлюйте холодильник там, де є пряме сонячне проміння;
  • не ставьте в холодильник гарячу їжу;
  • дотримуйтесь оптимального температурного режиму в приміщенні – 18-20 градусів (у приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії).

4. Використовуйте пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження.

При неповному завантаженні пральної чи посудомийної машини перевитрати електроенергії становитимуть 10-15 %.

6. Правильно експлуатуйте електроплиту:

• використовуйте посуд з рівним дном та діаметром, який дорівнює або трохи більший за конфорку електроплити (заощадиться 5-10 % електроенергії);
  • врахуйте, що конфорка електроплити після вимкнення певний час продовжує виділяти тепло.

7. Вимикайте електроприлади, якими не користуєтесь:

• вимикайте світло, коли виходите з приміщення;
  • не залишайте електроприлади «в режимі сну».

Наприклад, телевізори в режимі очікування споживають близько 1·кВт год. на місяць, музичні центри – в середньому 1 кВт·год., DVD-плеєри – 0,5 кВт·год., а комп’ютери – 3,6 кВт·год.

Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів в режимі очікування («режим сну») може досягати 350-400 кВт·год. на рік.

8. Правильно експлуатуйте кондиціонер.

Вмикайте кондиціонер лише при закритих вікнах і дверях.

9. Правильно експлуатуйте електрочайник:

• кип'ятіть стільки води, скільки необхідно на даний момент;
  • своєчасно видаляйте накип. Чайник з накипом у 30 разів гірше проводить тепло.

10. Вимикайте електричний бойлер:

• вимикайте електричний бойлер, якщо протягом тривалого часу ним не користуєтесь;
  • бойлер у режимі очікування споживає електроенергію, автоматично вмикаючись для підігріву води;
  • правильно розрахуйте, скільки гарячої води вам необхідно для власних потреб, і в залежності від цього, вибирайте об’єм та потужність електричного бойлера.

11. Правильно обладнуйте помешкання освітлювальними приладами:

• використовуйте в «робочих зонах» помешкання точкові світильники, замість підвісних та настінних;
  • точкове освітлення набагато економніше, ніж освітлення всього приміщення одночасно з центрального світильника.

Споживайте енергію розумно!