Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

«Грамотність – це передусім освіченість, а також духовна постава, шляхетність»

Дата: 08.09.2022 09:20
Кількість переглядів: 954

8 вересня 2022 року ми відзначаємо Міжнародний день грамотності, який покликаний звернути уваги людей на важливість грамотного і всебічно розвиненого життя суспільства, а також необхідності його поширення.

Досить часто ми сприймаємо слово «грамотність» у вузькому значенні, як вміння читати і писати. Та чи насправді цих навичок достатньо, щоб вважатися грамотним?

За даними дослідників, кількість грамотних людей у світі досягла позначки у чотири мільярди осіб, проте грамотність для всіх - дітей, молоді та дорослих - ще не до кінця досягнута мета, адже у світі більше 860 мільйонів дорослих залишаються неписьменними, а більше 100 мільйонів дітей не ходять до школи.

Міжнародний день грамотності підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у XXI столітті. Він розширює горизонти грамотності, вказуючи, що це поняття, окрім базових умінь і навичок з читання, письма та математики, включає також  вміння користуватися новітніми технологіями, зокрема використовувати сучасні засоби масової інформації та комп’ютерної техніки, вміння висловлювати та відстоювати власну думку, критично мислити, аналізувати ситуації та події, знаходити нестандартні рішення у проблемних чи кризових ситуаціях, комунікувати, знати свою історію, культуру, власні права тощо. Також грамотність є головним показником культурного і соціального розвитку населення.

У цей день бажаємо кожному  не тільки грамотно писати і висловлювати свої думки, але також мудро оцінювати будь-які життєві ситуації й обізнано підходити до вирішення важливих питань, протягом усього життя розвивати свої знання, прагнути до досконалості і не зупинятися на досягнутому.

Памятаймо, що усі ми повинні бути грамотними, постійно розвиватися та вдосконалюватися, а також прищеплювати своїм дітям бажання до грамотності, сміливості у здобутті нових знань, відвертості та щирості у висловлюванні думок, любові до книжок, навичок роботи з сучасними інформаційними технологіями, розуміння й усвідомлення проблем та шляхів їх подолання.

Покращуйте свою грамотність, відвідуючи бібліотеку! Книжковий світ – це джерело розвитку для людини, тому якщо людина не читає, вона деградує. 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь