У МОЗ нагадують про необхідність захиститися від COVID-19 перед початком епідемічного сезону

Дата: 31.08.2022 09:18

Усі люди старші 18 років мають отримати базовий курс імунізації двома дозами вакцини проти COVID-19 (зараз в Україні наявні Comirnaty/Pfizer-BioNTech та CoronaVac/Sinovac Biotech) або ж однією дозою вакцини Janssen (Jcovden). Про це нагадують у МОЗ

Бустерне щеплення можуть зробити усі люди старші 18 років, які отримали базовий курс вакцинації понад 6 місяців тому.

Другу бустерну дозу вакцини проти COVID-19 через щонайменше 4 місяці після першої можуть зробити усі люди віком від 60 років, а також люди у віці 18-59 років із хронічними хворобами.

Діти від 12 років можуть щепитися від COVID-19 двома дозами вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

Перед вакцинацією не потрібно робити ніяких додаткових медичних оглядів та досліджень. Якщо ви пропустили дату проведення наступного щеплення – зробіть його якнайшвидше.

Реакції після щеплення від COVID-19 є нормальними. Вони швидко минають та є значно легшими, ніж сама хвороба та її ускладнення.

Наголошуємо, що незначні інфекції, наприклад, застуда або субфебрильна температура, не повинні скасовувати вакцинацію. До прикладу, в США дітей щеплюють навіть у випадку підвищеної температури та ознаках ГРВІ.

Перелік пунктів та центрів вакцинації проти COVID-19:  https://bit.ly/vaccinationpoints

Фото без опису Фото без опису