БЕРЕЖІТЬ ВРОЖАЙ ВІД ПОЖЕЖ

Дата: 17.08.2022 15:20

У розпалі жнива – відповідальний період У житті хліборобів. Щоб вони пройшли без втрат, нагадуємо керівникам сільськогосподарських підприємств, що під час косовиці необхідно подбати про здійснення протипожежних заходів. Важливу роль у цьому відіграє протипожежний захист. Бо ж значно легше запобігти пожежі, ніж потім ціною великих зусиль відвоювати вирощене. Потрібно зробити все для того, щоб над жнивним полем не вирувало згубне полум’я.

НАГАДУЄМО: відповідальність за дотримання заходів пожежної безпеки при збиранні врожаю несуть керівники сільськогосподарських підприємств.

З метою недопущення пожеж у період збирання врожаю нагадуємо правила пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватися кожному:

-  хлібні масиви необхідно обкосити захисною смугою шириною не менше 4 метрів, розбити на ділянки площею не більше 50 гектарів;
-  на площі понад 25 гектарів, де збирається врожай, необхідно мати трактор з плугом на випадок пожежі;
-  на період жнив забороняється спалювання стерні, пожнивних залишків та розведення багать;
-  площа основи однієї скирти не повинна перевищувати 300 м2, протипожежні проміжки між ними мають бути не менше 20 м, відстань від скирт до лінії електропередач – 15 м, до доріг – 20 м, до будівель та споруд – 50 м;
- скирти на відстані 5 метрів від основи повинні бути оборані захисними смугами шириною не менше 4 метрів.

Окремі вимоги стоять перед керівниками господарств щодо виконання заходів зі збереження врожаю від пожеж.

Місця зберігання нового врожаю необхідно привести в належний протипожежний стан, забезпечити необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння та запасами води.

Для того, щоб уникнути пожежі на хлібних нивах, всі, хто бере участь у жнивах, повинні добре знати правила пожежної безпеки, суворо дотримуватись їх та не дозволяти дітям гратися поблизу хлібних масивів, а також скирт соломи.