Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

У Пулинах відкрили художню виставку «Пам’ятаємо. Любимо. Пишаємося»

Дата: 23.06.2022 16:55
Кількість переглядів: 792

23 червня у музеї «Пулинські барви» відбулося урочисте відкритття художньої виставки «Пам’ятаємо. Любимо. Пишаємося» (творчі доробки земляків-художників, які пішли  з життя).

Основу виставки становлять картини, ескізи, експонати та особисті речі талановитих художників Пулинського краю, які пішли з життя, залишивши по собі унікальний та автентичний творчий спадок.

До уваги поціновувачів мистецтва представлені роботи знаних митців нашого краю:

  1. Володимира Дзюбенка – першого лауреата премії імені Івана Огієнка, який жив і працював у Пулинах, згодом переїхав до Харкова, а вийшовши на пенсію, повернувся назад та став одним із засновників Мистецького об’єднання художників-земляків «Пулинське землянство». До речі, Володимир Дзюбенко є автором герба і прапора Пулинського району та громади.
  2. Миколи Левандовського – члена Спілки архітекторів України, члена Мистецького об’єднання художників-земляків «Пулинське землянство», надзвичайно талановитої та прогресивної людини, котра мала власну архітектурну майстерню у м. Києві та регулярно підтримувала різні ініціативи обдарованих земляків. Мало хто знає, що саме за архітектурним планом Миколи Мар’яновича збудовано Конституційний суд України та комплекс будівель «Динамо-Київ».
  3. Ісака Нібульського – вчителя за фахом, котрий мав унікальний талант до малювання та відчуття прекрасного і високо мистецького у звичайних буденних предметах. Пулинщина завдячує митцю цілою плеядою видатних майстрів пензля, котрі творять у різних куточках України і сьогодні. Особливу зацікавленість у дітей Ісак Якович викликав «подорожами» до лісу, де разом із школярами віднаходив корінці, палиці, з яких згодом утворювали чудернацькі образи. Ці корінчики і досі знаходяться у нашому музеї як глибокий символ нашого національного коріння, як сакральний образ рідного краю.
  4. Олександра Слутковського – уродженця с. В’юнки, талановитого художника та чуйної людини.
  5. Галини Бурої-Карніцкої – художниці-дизайнера, яка займалася творчою діяльності з пошиття одягу у м. Варшава.

На урочисте відкриття виставки завітали Пулинський селищний голова Олександр Гаврилюк, начальник відділу гуманітарного Олена Гузюк та інші поціновувачі творчого хисту художників-земляків. У сімейній атмосфері згадували цікаві епізоди з особистого спілкування із неймовірними та світлими митцями, з якими мали за честь дружити, вчитися, разом працювати чи бути їх учнями.

За словами заслуженого вчителя Українивикладача художнього відділу Школи мистецтв – Леоніда Фесенка, відкриття виставки, у цей непростий час, покликане розповісти про художників-земляків, які творили у Пулинському краю, які прославляли нашу землю, вільну і незламну, щоб підростаюче покоління пам’ятало про своє глибоке коріння.

    


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь