Уряд спростив порядок фіксації руйнувань житла та споруд

Дата: 16.06.2022 10:23

За результатами засідання Комісії з проведення аудиту збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії рф, співголовою якої є Віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук, Міністерству розвитку громад та територій було доручено подати на розгляд Уряду Порядок фіксації пошкоджень та руйнувань житлових будівель та споруд, завданих Україні внаслідок збройної агресії росії. Про це інформує Урядовий портал.

Цей проєкт постанови прийнятий під час чергового засідання Кабінету Міністрів України 14 червня.Порядок напрацьовано Робочою групою з аудиту збитків, понесених внаслідок війни, що діє при Національній раді з відновлення.

Відтак пропонується:

• фіксувати пошкодження, зумовлені збройною агресією російської федерації, будівель та споруд не лише приватної та комунальної форми власності, а також державної;
  • проводити обстеження пошкоджених об’єктів за рішенням уповноважених органів шляхом комісійного та/або технічного обстеження;
  • конкретизувати напрями, за якими визнаються шкода та збитки об’єктів житлового фонду, житлово-комунального господарства та громадських будівель;
  • встановити примірну форму та зміст акту комісійного обстеження.

Також надалі передбачається розроблення функціоналу, який дозволить створювати акти комісійного обстеження в електронній формі за допомогою Порталу Дія.

Детальну інформацію про порядок дій щодо вирішення проблеми пошкодженого/ зруйнованого житла можете переглянути у презентації Мінрегіону.