Як діяти, якщо завантажили підозрілий файл на комп’ютер або смартфон

Дата: 02.06.2022 11:15

Як діяти в разі завантаження підозрілого файлу на комп'ютер або смартфон, а також як обрати антивірус, розповідають у Держспецзв’язку.

Фото без описуЗавантажений файл краще не відкривати, але якщо це вже зробили, то потрібно вимкнути передання данних через мережу. Також на сайті CERT можна перевірити, чи немає цього файлу в новинах про кібератаки, і повідомити про файл кіберполіцію.

Фото без опису Фото без опису

На підозрілий файл також можна надіслати скарги в різних месенджерах. У разі, якщо підозрілий файл потрапив на смартфон, потрібно зберегти копії важливих файлів у хмарі та скинути пристрій до заводських налаштувань.

Фото без опису Фото без опису

Серед антивірусів, які можна обрати, – ESET, Avast, Zillya, McAffee. У жодному разі не варто користуватися російськими програмами на кшталт Kaspersky. Можна використовувати безкоштовні антивіруси, але в такому разі їх потрібно регулярно оновлювати вручну та перевіряти в пошуковику їхню репутацію. Навіть якщо антивірус не визначає файл як шкідливий, не варто втрачати пильності, бо підозріле програмне забезпечення чи код можуть бути новими, тож антивірус про них «не знає».