Чому не варто спалювати сухе листя та траву?
З настанням весни громадяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. На жаль, часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави і часто – навіть різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти та порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.
Внаслідок необережного поводження з вогнем чи звичайної людської халатності й необачності на відкритих територіях, господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей, на узбіччях горить суха рослинність.
Люди, які палять суху траву, чомусь завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Проте це твердження – міф. Адже коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років.
Окрім того, у середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Також, випалювання рослинності призводить до руйнації ґрунтового покриву та його збідніння. Вогонь знищує насіння й коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їхнього коріння, погіршує якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності.
Як бачимо на практиці дані діяння призводять до великої біди та завдають великої шкоди довкіллю, здоров’ю людини.
У зв’язку з вищезазначеним, Пулинська селищна територіальна громада звертається до громадян з проханням, дотримуватися правил пожежної безпеки та відмовитись від спалювання сміття й рослинних залишків!
Є рослинні залишки – компостуйте!
Якщо Ви бачите, як інші палять листя чи будь-яку природну рослинність – відразу повідомляйте Національну поліцію про порушення за номером телефону 102.
Нагадуємо, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить:
- від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 060 грн до 6 120 грн);
- від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів посадових осіб (від 15 300 грн до 21 420 грн).
За ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, доведеться заплатити від 6120 до 12 240 гривень.
Крім того, під час воєнного стану спалювання сухостою, сухої трави та чагарників може розцінюватися як акт диверсії. Відповідальність за злочини, передбачені статтею «Диверсія», караються від 15 років до довічного ув'язнення.
Більше про відповідальність за спалювання листя та сухої трави можна дізнатися за посиланням.
Просимо кожного з Вас не бути байдужим до довкілля і свого здоров’я та не спалювати суху рослинність! Бережіть себе! Збережемо Україну!