У «Дії» вже можна подати заявку на компенсацію за пошкоджене житло

Дата: 31.03.2022 12:13

Через повномасштабне вторгнення росії тисячі громадян залишилися без домівок у різних містах країни. Держава робить усе, щоб кожен будинок та кожна вулиця були відбудовані!

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що отримати компенсацію за втрату житла через бойові дії можна через мобільний застосунок «Дія». У відеозверненні очільник держави зазначив:

«Як я і обіцяв, держава відшкодує втрату будинку чи квартири внаслідок бойових дій. Кожен наш громадянин, кожна громадянка вже може подати відповідну заявку в «Дiю».

Подати заяву можна, якщо пошкоджено:

• Приватний будинок (садибний, дачний та садовий).

• Квартиру.

• Інше житлове приміщення (на яке зареєстровано окреме право власності, не в складі будинку).

«Держава робить все для того, щоб відбудувати кожен дім. Тому цей процес починається вже зараз — зі збору інформації та фіксації збитків», — наголосив у своєму телеграм-каналі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Як подати заявку в Дії:

• Оновіть застосунок до останньої версії

• Зайдіть у Дію та натисніть → Послуги → Пошкоджене майно

• Заповніть форму, вказавши всю потрібну інформацію (ПІБ, РНОКПП, контактні дані (телефон та адреса електронної пошти), інформація про об’єкт, що було пошкоджено). Для заповнення форми потрібні також фото й відео пошкодження.

Якщо інформація про об’єкт зберігається в Державному реєстрі речових прав (ДРРП), вона підтягнеться автоматично. Якщо ні, ви можете внести інформацію в ручному режимі.

Важливо: подати заяву може тільки власник житла.

Після заповнення форми та її реєстрації ви зможете завантажити заяву у форматі PDF або отримати її на електронну пошту.

Із середини квітня заяву також можна буде подати на порталі Дія  та фізично в ЦНАП. Для звернення до ЦНАП потрібен буде лише паспорт та РНОКПП.

Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації, що будуть визначені урядом найближчим часом.

Відео-інструкцію можна переглянути за посиланням.