Виявлення диверсантів: на що і на кого звертати увагу?

Дата: 21.03.2022 14:49

За 25 днів російського вторгнення в Україні зареєстровано 1271 злочин проти національної безпеки. З них 922 — посягання на територіальну цілісність та недоторканість кордонів України, 244 — за державну зраду, 48 — за диверсійні злочини та 57 — за інші.

Переважна більшість затриманих диверсантів — громадяни України.

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський зазначає:

«На жаль, є ціна зради, але й буде ціна відповідальності. І відповідальність буде значно вищою, ніж тридцять іудиних срібняків. Дехто з затриманих приїхав з тимчасово окупованих територій або з інших країн. У когось — лише посвідка на проживання. Дехто начебто постійно перебував в Україні, але вряди-годи перетинав кордон із росією, де й був завербований, а згодом повернувся виконувати завдання своїх хазяїв».

У зв'язку з цим, просимо громадян звертати увагу на нетипову поведінку людей на вулицях та з оточення. Спостерігайте за незнайомими людьми, які мають зброю, але не є бійцями ЗСУ чи тероборони. Особливо, якщо вони перебувають у районах довкола військових об’єктів та аеропортів.

Будьте пильними, якщо помітили підозрілі предмети (рюкзаки, сумки, гаджети, продукти харчування тощо) та транспортні засоби, які тривалий час залишені без нагляду, або нещодавно з’явились у звичних місцях і викликають підозру.

У разі виявлення підозрілих осіб телефонуйте на 102 або за номерами, що вказані на сторінці Національної поліції України, звертайтесь у територіальні підрозділи.

Як правильно виявляти диверсантів та їх групи дізнавайтеся з інфографіки!