Як не стати жертвою торгівлі людьми під час перетину кордону – Мінсоцполітики

Дата: 18.03.2022 12:51

Внаслідок війни росії проти України, 2,7 млн українців були змушені виїхати за кордон. За даними ООН основна кількість біженців – це жінки.

З метою запобігання торгівлі людьми, особливо серед дівчат і жінок, які перетинають державний кордон у зв’язку з воєнними діями на території України, за ініціативи Міністерства соціальної політики, спільно з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики та за підтримки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), розроблено спеціальну пам’ятку  з правилами безпеки  для дівчат та жінок з дітьми під час перетину кордону.

Що варто пам’ятати:

• Ніколи та нікому не віддавайте  свої документи чи документи на дитину, показуйте їх лише прикордонникам під час проходження паспортного контролю.
  • Заздалегідь зробіть копії своїх документів, документів, які ідентифікують дитину і збережіть їх на телефоні, або надішліть на електронну пошту.
  •  Намагайтесь спланувати свою подорож – куди та яким чином будете їхати. Не сідайте в авто до незнайомих людей. Якщо все ж таки це доведеться зробити – сфотографуйте номер авто та надішліть цю інформацію друзям, знайомим.
  • Нікому не віддавайте свій мобільний телефон.
  • Не потрібно довіряти навіть незнайомим жінкам, вони теж можуть бути учасницями злочинних угруповань.
  • Домовтеся заздалегідь зі своїми друзями про кодове слово, яке ви передасте у випадку небезпеки.
  • Постійно тримайте зв’язок з рідними, повідомляйте їх про всі свої переміщення.
  • За будь-якої підозри щодо небезпеки, набирайте лінію екстреної допомоги ЄС – 112.

Для тих, хто потребує допомоги також створений спеціальний чат-бот «Безпека жінок за кордоном». У чат-боті можна отримати таку інформацію:

• телефони гарячих ліній протидії торгівлі людьми;
  • адреси посольств, список чатів, які  допомагають біженцям;
  • контакти волонтерів, юристів, психологів з різними порадами, статтями як розпізнати сексуальне насильство, пам’ятка перетину кордону;
  • найактуальніша база публікацій щодо легалізації перебування за кордоном, оформлення необхідних для цього документів.

Фото без опису Фото без опису