Як пережити кризу та зберегти спокій: рекомендації МОЗ

Дата: 07.03.2022 08:38

Психологічна допомога необхідна тим, хто відчуває стрес від щойно пережитої чи поточної важкої кризової події, йдеться у повідомленні на Телеграм-каналі Мінохорониздоров’я.

Щоб бути готовим подолати будь-яку кризу самостійно, а також вміти надати психологічну підтримку іншим, необхідно керуватися такими правилами:

1. Будьте поруч із людиною, яка потребує допомоги. Залишаючись поряд, ви можете допомогти відновити почуття впевненості та безпеки.

2. Активно слухайте. Важливо уважно вислухати людину, щоб допомогти їй пережити подію, що травмує.

3. Поважайте та визнавайте почуття людини.

4. Виявіть турботу та надайте практичну допомогу. Наприклад, корисно буде зв’язатися з кимось, хто може побути з постраждалим.

Під час кризової ситуації людина може відчувати або переживати: страх; ступор; плач; «істерику»; панічну атаку; нервове тремтіння; агресію.

Як допомогти в таких ситуаціях — в інфографіці МОЗ.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без описуФото без опису Фото без опису