РНБО під головуванням Володимира Зеленського ухвалила рішення про запровадження надзвичайного стану

Дата: 23.02.2022 15:45

Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони України, під час якого було ухвалено рішення про запровадження надзвичайного стану на всій території України, окрім Донецької та Луганської областей

Щодо Донецької та Луганської областей секретар РНБО Олексій Данилов пояснив, що там вводити надзвичайний стан неможливо через особливості законодавства.

«На території Луганської та Донецької області діє окремий правовий режим, там триває Операція об’єднаних сил. Ці правові питання там вже вирішені», – сказав секретар РНБО.

Як повідомив секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу за результатами засідання, після підписання відповідного указу Президента про запровадження надзвичайного стану його має затвердити Верховна Рада.

Що передбачає надзвичайний стан?

Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що введення надзвичайного стану передбачає низку обмежень. Водночас радикально на житті людей це ніяк не позначиться.

Рішення щодо тих чи інших заходів на конкретній території будуть ухвалювати обласні комісії за участю органів державної та місцевої влади і, залежно від ситуації, вони ухвалюватимуть рішення про необхідні заходи безпеки, передбачені режимом надзвичайного стану.

Зокрема, за словами секретаря РНБО, це може бути посилення охорони громадського порядку та об'єктів життєзабезпечення, обмеження руху транспорту, додатковий огляд транспорту та перевірка документів у фізичних осіб.

«Це превентивні питання для того, щоби в країні зберігався спокій та працювала економіка», – сказав Олексій Данилов.

Брифінг за результатами засідання РНБО щодо введення надзвичайного стану в Україні можна переглянути за посиланням: