Дії населення за сигналом «Увага всім!»

Дата: 23.02.2022 14:34

Завивання сирени, переривчасті гудки на підприємстві, сигнали транспортних засобів означають попереджувальний сигнал «Увага всім!»

Якщо Ви почули сигнал потрібно:

1.  Увімкнути радіо, радіотрансляційні і телевізійні приймачі для прослуховування термінових повідомлень. Інформація передається протягом 5 хв. після подачі звукових сигналів.

Повідомлення містить наступну інформацію:

• місце і час виникнення надзвичайної ситуації;
  • розміри та масштаби надзвичайної ситуації;
  • час початку та тривалість дії факторів ураження;
  • територія, яка потрапляє в осередки або зони ураження;
  • порядок дій при надзвичайних ситуаціях;
  • інша інформація.
  1. Вислухавши повідомлення, кожен повинен діяти без паніки і метушні, у відповідності з отриманими вказівками. Пам'ятайте, у цих умовах важлива кожна хвилина!
  1. Одержавши повідомлення про евакуацію, зберіть необхідний запас продуктів на 2-3 доби, медикаменти, 5% розчин йоду, одяг, взуття, речі особистої гігієни, постільну білизну, документи, найбільш цінні речі й гроші (загальна вага речей на одну людину не повинна перевищувати 50 кг.). Упакуйте все у поліетиленові мішки, чекайте підходу автотранспорту.
  1. За цей час у квартирі відключіть газ, воду, електроприлади і т.п., надягніть плащ з капюшоном, панчохи, рукавички, візьміть речі і змінне взуття, закрийте квартиру (дім) і прямуйте до місця посадки..

Якщо сигнал застав ВАС:

Удома – негайно вимкніть нагрівальні прилади, газ, загасіть вогонь у печі, одягніть дітей, візьміть засоби індивідуального захисту, аптечку індивідуальну, документи, необхідні речі, запас продуктів і води, вимкніть освітлення і швидше йдіть у сховище (укриття), за можливості попередьте сусідів.

.На роботі – вживайте заходів для безаварійної зупинки виробництва (відповідно до інструкції) і йдіть в укриття.

На вулиці – швидко укрийтеся у найближчому сховищі, укритті.

У громадському місці без паніки дійте за вказівками адміністрації об'єкта, де перебуваєте.

У громадському транспорті – дочекайтеся зупинки і поспішіть у найближче укриття.

Рекомендації щодо дій населення при надзвичайних ситуаціях також можна переглянути у відео https://youtu.be/1XgiUc4p828.