19 лютого – День державного герба України

Дата: 19.02.2022 13:46

Сьогодні, 19 лютого, наша країна відзначає 30-ту річницю затвердження Державного герба України. Саме у цей день, 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий Герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України.

Золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття. Проєкт Герба, затверджений Верховною Радою, був розроблений групою українських геральдистів — Андрієм Гречилом, Олексієм Коханом та Іваном Турецьким.

Ставши Державним гербом сучасної України, тризуб символізує тяглість і спадкоємність традицій нашої території. Це символ держави, з яким український народ утверджував віковічну мрію про державність, соборність і незалежність. Він є стародавнім символом, який на нашій території шанувався як магічний знак  роду, оберіг з найдавніших часів. Всі ми маємо докласти зусиль, щоб в усьому світі наш Тризуб асоціювався з символом успішної, заможної і справедливої європейської держави. Тож будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Україною сьогодні!

Варто пам'ятати:

• Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі.
  • У часи Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.
  • У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як "націоналістичний знак". Використання Тризубу в СРСР заборонялося, "винуватців" жорстко карали.
  • Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.
  • Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася із знищення Тризуба як маркера української ідентичності.
  • Тризуб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.
  • Для українців у всьому світі Тризуб символізує зв’язок із Батьківщиною.

Детальніше про історію Тризуба у випуску відеопроєкту «ІстФакт» (https://youtu.be/m3n70kgNIgw).