Спільна нарада щодо профілактики та попередження домашньому насильству

Дата: 17.02.2022 16:01

Кажуть, що дім –  це найбезпечніше місце. Проте часто це буває не так. Складні сімейні стосунки, відсутність роботи чи психологічної підтримки у критичні, перехідні моменти життя призводить до кричущих випадків домашнього насильства. Допомогти, попередити та припинити випадки саме домашнього насильства намагаються різні органи та служби.

Так, 17 лютого 2022 року  було проведено спільну нараду щодо профілактики та попередження насильства, в якій взяли участь представники служби у справах дітей Пулинської селищної ради, Пулинського бюро безоплатної правової допомоги та Житомирського районного сектору № 8 філії Державної установи «Центр пробації»,  спрямовану на виконання вимог Закону України від 7 грудня 2017 року № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та Постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі».

У ході проведення наради представники обговорили проблемні питання та способи ефективного виконання вимог Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Також зосередили увагу на передбачених законодавством спеціальних заходах щодо протидії домашньому насильству, зокрема, терміновому та обмежувальному заборонному припису, координації спільних дій, оперативності та взаємоінформування про випадки насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми або де існує реальна загроза його вчинення; проведення кожним із структурних підрозділів профілактичних, інформаційно-просвітницьких заходів щодо попередження насильства в сім'ї, жорстокого поводження з дітьми. Також обговорили проблемні питання у здійсненні роботи  з сім'ями, де вчиняється насильство, особливо над дітьми.

Варто пам’ятати, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» постраждала особа має право на:

• дієвий, ефективний та невідкладний захист в усіх випадках насильства, недопущення повторних випадків насильства;
  • звернення особисто або через свого представника до суб’єктів;
  • отримання від суб’єктів повної та вичерпної інформації про її права, соціальні послуги, медичну, соціальну, психологічну допомогу, якими вона може скористатися;
  • безоплатне отримання відповідно до законодавства соціальних послуг, медичної, соціальної та психологічної допомоги відповідно до її потреб;
  • безоплатну правову допомогу у порядку, встановленому Законом України «Про безоплатну правову допомогу»;
  • повагу до честі та гідності, уважне та гуманне ставлення з боку суб’єктів;
  • дотримання конфіденційності інформації особистого характеру, яка стала відома суб’єктам під час роботи з постраждалою особою та захист персональних даних;
  • вибір фахівця залежно від статі (за можливості);
  • відшкодування кривдниками завданих матеріальних збитків і шкоди, заподіяної фізичному та психічному здоров’ю, у порядку, визначеному законодавством;
  • звернення до правоохоронних органів і суду, з метою притягнення кривдників до відповідальності, застосування до них спеціальних заходів щодо протидії насильству;
  • своєчасне отримання інформації про остаточні рішення суду та процесуальні рішення правоохоронних органів, пов’язані з розглядом факту вчинення стосовно неї насильства, зокрема пов’язані з ізоляцією кривдника або його звільненням;
  • інші права, передбачені законодавством у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, а також міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України.

Шановні громадяни, просимо бути уважними до своїх близьких та тих, хто опинився в складних життєвих ситуаціях через домашнє насилля.