Як отримати бустерну дозу вакцини проти COVID-19 у Пулинах?

Дата: 05.02.2022 18:54

В Україні триває вакцинація населення проти COVID-19, під час якої всі охочі віком від 18 років можуть щепитися обраною вакциною у найближчому центрі масової вакцинації 7 днів на тиждень, без попереднього запису, незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем, обов’язково маючи при собі паспорт та ідентифікаційний код для введення в електронний облік.

Вкотре нагадуємо: на території Пулинської громади можна вакцинуватися у  КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Пулинської селищної ради (бувше приміщення поліклініки) за адресою:  вул. Шевченка 95, 4 поверх, 44 кабінет. Наразі наявна вакцина  Astrazeneca,  CoronaVac та Pfizer.

З 06 січня 2022 року в Україні розпочалося введення бустерної дози вакцини від коронавірусу для усіх охочих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися раніше. МОЗ рекомендує вводити бустерну дозу від 6 до 9 місяців із дати другого щеплення від COVID-19. Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам, тобто Moderna або Comirnaty від Pfizer.

Станом на 04 лютого 2022 року у Пулинській громаді бустерну дозу вакцини проти COVID-19 отримали 76 жителів. Вакцинація бустерною дозою проводиться щоденно з 09.00 год. до 17.00 год у приміщенні КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Пулинської селищної ради (бувше приміщення поліклініки) за адресою:  вул. Шевченка 95, 4 поверх, 44 кабінет.

Як повідомляє МОЗ України, після введення бустерної дози можна буде отримати новий ковід-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати третього щеплення. Згенерувати його можна буде в «Дії».

Довідково:

1. додаткова доза вводиться людям, у яких міг не виробитися достатній рівень імунітету через важкі захворювання, такі як, наприклад, рак крові, ВІЛ-інфекцію, пережиту трансплантацію органів, хімієтерапію, лікування великими дозами гормональних препаратів. Додаткову дозу вводять через 1-3 місяці після останнього щеплення тою ж самою вакциною, якою робили попередню вакцинацію. Дія сертифікату не подовжується;
  2. бустерна доза вводиться для того, щоб посилити захист через поступове зниження ефективності вакцини. Бустер – мРНК-вакцини – потрібно вводити через 6-9 місяців після вакцинації. Сертифікат про вакцинацію буде продовжено.