Ускладнення погодніх умов: різке похолодання та сильні пориви вітру

Дата: 30.11.2021 11:42

Через пориви вітру 179 населених пунктів у восьми областях лишилися без електропостачання, а у низці регіонів України оголошено штормове попередження через погіршення погодних умов.

Про це повідомляє пресслужба ДСНС.

«Станом на 7 годину 30 листопада внаслідок ускладнення погодних умов (пориви вітру) через спрацювання систем автоматичного захисту ЛЕП знеструмлено 179 населених пунктів у 8 областях (Чернігівська – 49, Донецька – 36, Київська – 29, Полтавська – 24, Житомирська – 15, Сумська – 13, Волинська – 7 та Луганська – 6). До відновлення електропостачання залучено бригади обленерго», – розповіли рятувальники.

«Основні пошкодження – поламані дерева, гілля на проводах повітряних ліній, пошкодження ізоляторів, обриви шлейфів. Для ліквідації наслідків негоди енергокомпанія у терміновому порядку задіяла співробітників РЕМ, на території яких сталися відключення», – інформує обленерго.

Сьогодні на всій території області очікується сильний вітер з поривами до 17-22 м/с.

Такі погодні умови відповідають I («жовтому») рівню небезпечності, зазначають рятувальники.

Шановні мешканці громади, пам’ятайте правила поведінки при сильному вітрі та у разі посилення поривів вітру:

1. На вулицях населеного пункту триматися якомога далі від хитких будівель, споруд, парканів, ліній електропередач, великих скляних вітрин.
  2. Уникати можливого перебування поблизу великих дерев, особливо тополі, а також паркування поруч з ними автотранспорту – зірване вітром гілля може становити велику небезпеку.
  3. Всі вікна будинків необхідно щільно закрити, прибрати з балконів і лоджій предмети, які можуть випасти назовні.
  4. Обмежити перебування дітей на вулиці і особливо у нічний час.
  5. При падінні дерев чи гілок, електричних опор і дротів та травмуванні людей негайно інформуйте екстренні служби за телефонами «101» або «103».