Грамотність – це не лише вміння читати та писати!

Дата: 08.09.2021 15:01

Чи важливе питання грамотності у сучасному, медійному ХХІ столітті?

Здавалося б, що ні, одначе дослідження вчених свідчать про актуальність цієї проблеми, оскільки на нашій планеті 781 мільйон дорослих не мають освіти, а це 14 % від усього населення планети.

З метою формування в людей компетенцій грамотності, актуалізації проблеми неписемності у світі, щорічно 8 вересня під егідою ООН відзначають Міжнародний день грамотності.

Поняття «грамотності» включає в себе не лише вміння читати та писати, а виступає стрижнем у розширенні людських можливостей для побудови свідомого суспільства.

У сучасному світі «грамотність» – це ще й уміння фільтрувати інформацію, використовувати прочитане, критично мислити, знати закони і правила рідної мови, правильно вживати їх в усному та писемному мовленні, розумітися у сфері інформаційно-комунікаційних технологій.

Доречними у цьому контексті вважаю думку Олександра Ірванця: «Людина, яка неграмотно пише і говорить – неграмотно думає і живе. Її спосіб думання переходить на її життя».

Виходячи з вище викладеного, у цей святковий День – Міжнародний день грамотності – хочу звернутися до кожного з Вас із найщирішими словами привітання і закликати вивчати мову та дбати про свою високу грамотність, читати класичну  літературу,  не боятися «заглядати у словник», тренувати пам’ять і не залежно від того, що Ви пишете, допис у Фейсбук, замітку в газету чи просто нагадування – пишіть грамотно, уникайте помилок і дбайте про чистоту нашої мови: у спілкуванні з колегами, друзями, рідними,  у повсякденному житті чи у коментарях.

РАЗОМ ми повинні піклуватися про те, щоб у нашому публічному просторі функціонували лише грамотно написані тексти, а навколо звучала рафінована мова.

Давайте спільно творити моду на грамотність! Вивчаймо мову і дбаймо про свою високу грамотність, щоб називатися культурними та освіченими людьми, гідними громадянами і патріотами! Знайте і поважайте рідну мову, пишіть і висловлюйтесь правильно – тоді не буде непорозумінь!

З повагою селищний голова Олександр ГАВРИЛЮК!