До уваги громадських організацій та юридичних осіб!

Дата: 31.08.2021 09:21

У період з 11 липня по 10 жовтня 2021 року (включно), громадським організаціям та юридичним особам необхідно подати державному реєстратору документи, передбачені законом, та здійснити оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (далі КБВ)!

Звертаємо увагу, що інформацію про КБВ, а в подальшому – щорічне підтвердження, повинні надавати як ті юридичні особи, у яких є кінцевий бенефіціарний власник, й ті, що їх не мають.

Не подають інформацію: політичні партії і їх структурні утворення, професійні спілки, їх об’єднання, організації профспілок, передбачені статутом профспілок та їх об’єднань, творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок, організації роботодавців, їх об’єднання, ОСББ, релігійні організації, органи місцевого самоврядування, їх асоціації, державні та комунальні підприємства, установи, організації.

Тож всі інші юридичні особи (в тому числі громадські організації і благодійні фонди) мають подати зазначені відомості. Для оновлення в єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ державному реєстратору необхідно подати:

- заяву щодо державної реєстрації юридичної особи – форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування - форма 4;

- структуру власності за формою та змістом відповідно до наказу Міністерства фінансів України № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності»;

- витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження, – уразі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;

- нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, – для фізичної особи – не резидента  та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента (тобто за винятком паспортів у форматі ID-картки або закордонних паспортів, виданий за допомогою зазначеного реєстру).

Важливо врахувати, що у разі відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник – юридична особа, вноситься обґрунтована причина його відсутності.

Телефони для консультацій: відділ організації надання адміністративних послуг Пулинської селищної ради: 32-9-39.

За порушення даного обов'язку передбачена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 17 000 до 51 000 грн (частиною 6 статті 166-11 Кодексу про адміністративні правопорушення).