Хорошівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду ССУ застерігає: дотримуйтесь правил безпеки при роботі в каналізаційних колодязях

Дата: 27.07.2021 10:24

Звертаємо увагу роботодавців на необхідність проведення профілактичних заходів з метою запобіганням нещасним випадкам, які трапляються при виконанні робіт по ремонту й експлуатації водопровідних та каналізаційних мереж, колекторів, колодязів.

Здебільшого основними причинами таких нещасних випадків  є незадовільна організація проведення ремонтних і аварійних робіт на водопровідних та каналізаційних спорудах, а саме: допуск до виконання роботи працівників без проведення відповідного навчання з питань охорони праці, без оформлення наряду-допуску; невикористання або відсутність засобів індивідуального захисту, запобіжного та захисного інвентарю, незадовільний стан вентиляційних систем у КНС; відсутність кваліфікованих працівників; невиконання вимог інструкцій з охорони праці та виконання робіт з грубими порушеннями вимог безпеки праці.

Враховуючи факти травмування та загибелі людей на виробництві, звертаємось до всіх роботодавців та підприємців, які використовують найману працю, з вимогою забезпечити організацію безпечного виконання робіт, у тому числі робіт підвищеної небезпеки з ремонту і експлуатації водопровідних та каналізаційних мереж, колекторів, колодязів.

Бригада, що виконує роботу в колодязях, повинна складатися не менше ніж з трьох осіб та мати наступне запобіжне та захисне спорядження:

• індивідуальні запобіжні пояси безпеки на кожного члена бригади з лямками та мотузками (довжина мотузки повинна бути більшою не менше ніж на 2 м від глибини колодязя);
  • газоаналізатор або індикатор газу;
  • сигнальний жилет;
  • захисна каска;
  • ізоляційний шланговий протигаз;
  • акумуляторний ліхтар напругою 6 В.

Забороняється використовувати ліхтар з відкритим джерелом вогню, замінювати ізоляційний протигаз фільтраційним протигазом.

На жаль, люди часто нехтують правилами безпеки. Як наслідок, через власну недисциплінованість, недбалість, безвідповідальність біда зненацька вривається в їх сім’ї.

Шановні керівники підприємств, роботодавці, дбайте про життя та здоров’я працівників, спрямовуйте свої зусилля на створення безпечних і нешкідливих умов праці на кожному робочому місці. Пам’ятайте, що невиконання правил охорони праці призводить до сумних наслідків – травмування і, навіть, до загибелі.

Хорошівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду ССУ у Житомирській області