Історичні пам’ятки Пулинської громади

Дата: 16.06.2021 10:58

На території Пулинської територіальної громади збережено кілька історичних пам’яток, що пов’язані з німцями-колоністами кінця ХІХ століття. Зокрема у селі В’язовець (колишня німецька колонія Язовіц) Кошелівського старостату збереглося дві такі історичні  споруди.

Це нинішній сільський клуб, який в минулому слугував переселенцям за кірху, та приміщення теперішньої православної церкви, де в минулому була школа. Хоча обидва приміщення споруджені понад 100 років тому (в 1913 році), але зберегли свою унікальність і знаходяться в задовільному стані.

Церкву в приміщенні школи облаштували в 1993 році. А до того часу вона так і залишалась школою: з повоєнних років 8-річкою, де здобували освіту в’язовецькі діти, а згодом стала початковою.

Оскільки церква (колишня школа) знаходиться на околицях села, в’язовецькі віряни планують переселитися в центр населеного пункту. Яка доля чекає цю історичну споруду в майбутньому – покаже час.