Про моделі організації договірних відносин щодо надання комунальних послуг

Дата: 18.05.2021 16:54

18 травня в приміщенні селищної ради за участі начальника відділу містобудування, архітектури, ЖКГ, земельних відносин та інвестиційної діяльності Івана Кайданюка, представників ДП «Водоканал» відбулася зустріч з головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). У ході зустрічі розглянуто питання необхідності прийняття співвласниками будинків рішення про модель організації договірних відносин.

Згідно з Законом України «Про житлово-комунальні послуги», визначено нову класифікацію житлово-комунальних послуг, нову систему взаємовідносин, що виникають у процесі надання та споживання цих послуг, передбачено різні моделі договірних відносин у сфері комунальних послуг.

Іван Кайданюк детально розповів про кожну з моделей договірних відносин, а саме:

- договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання водовідведення + обслуговування внутрішньо будинкових систем. Договір укладається з кожним споживачем окремо;

- договір з індивідуальним споживачем (підваріант). У разі, коли співвласники багатоквартирного будинку самостійно не обрали однієї з моделей організації договірних відносин, або не дійшли згоди з виконавцем про розмір оплати за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, плата виконавцю за індивідуальним договором складається з плати за послугу, плати за абонентське обслуговування;

- договір з індивідуальним споживачем у будівлі (приватний сектор). Укладається з власником будівлі;

- колективний договір – модель організації договірних відносин на основі колективного договору передбачає, що договір з виконавцем комунальної послуги укладається особою, уповноваженою на це співвласниками, від імені та за рахунок усіх співвласників багатоповерхового будинку;

- договір з колективним споживачем – модель організації договірних відносин на основі договору з ОСББ як колективним споживачем передбачає, що договір із виконавцем комунальної послуги укладається з ОСББ як юридичною особою від власного імені.

Голови ОСББ мають донести цю інформацію до споживачів комунальних послуг і визначитись, яку модель обрати собі.

Кожна із цих моделей має свої сильні й слабкі сторони. Вирішити, на якій зупинитися, співвласники можуть, лише зваживши всі «за» і «проти» для свого конкретного багатоповерхового будинку.