Шукаємо кандидатів у патронатні вихователі

Дата: 26.04.2021 11:39

Служба у справах дітей Пулинської селищної ради звертається до мешканців громади з приводу пошуку кандидатів у патронатні вихователі, сім’ї, які готові у своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.

Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка. Якщо Ви маєте досвід виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте на спільній житловій площі, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат.

Соціальні виплати патронатному вихователю – 2,5 прожиткових мінімумів на кожну дитину відповідного віку.

Так, з 1 січня 2021 року така соціальна допомога становить:

- для дітей віком від 0 до 6 років 4803 грн. (1921х2,5);

- для дітей віком від 6 до 18 років – 5988 грн. (2395х2,5).

Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 1 січня 2021 року – 11 350 грн (2270х5)).

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі  здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у патронатну сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я.

Сім’я патронатного вихователя – це родина, в якій один із її членів, на професійній основі, виконує обов’язки патронатного вихователя.

Патронатними вихователями можуть бути:

- громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка);

- проживають на спільній житловій площі;

- мають позитивний досвід виховання дітей;

- одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;

- пройшли курси спеціальної підготовки;

- відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Обов’язки патронатного вихователя:

- забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;

- створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;

- співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини за для подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування;

забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;

сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.

Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю?

покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

діти, чиї батьки пропали безвісти;

діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю;

діти за заявою батьків у зв’язку зі складними життєвими обставинами.

Можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Якщо Ви небайдужі та маєте бажання створити патронатну родину, звертайтеся до Служби у справах  Пулинської селищної ради, що знаходиться за адресою:

смт  Пулини, вул. Незалежності, 13, тел. 32-1-83