Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

«Дениші» – унікальний заклад санаторно-курортного лікування

Дата: 21.04.2021 11:34
Кількість переглядів: 669

Комунальне підприємство Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші» обласної ради розташоване в мальовничому куточку природи, оточене сосновим лісом, омите прохолодними ріками і оповите неймовірної свіжості повітрям на базі цілющого джерела  радонової води

Фото без описуЦі живописні місця науковці називають «Поліська Швейцарія». Відпочинок у даному закладі є нагодою поєднатися з природою, насолодитися чудовими краєвидами, подихати цілющим, насиченим озоном повітрям, а найважливіше, отримати оздоровчий ефект, скориставшись потужною лікувальною базою. 

Санаторій розташований в межах с. Дениші Житомирського району, за 25 км. від обласного центру м. Житомира. Загальна площа земельної ділянки, яка закріплена за комунальним підприємством становить 19,49 га в т.ч. під лікувальною базою – 7,43 га.

До комплексу надання основних послуг пацієнтам послуг із санаторно-курортного лікування та реабілітації включено 2 двоповерхові будівлі спальних корпусів, восьмиповерхова будівля спального корпусу, приміщення радонолікування, поліклініки, басейну, їдальні. Приміщення розраховані на можливість одночасного перебування у закладі 480 пацієнтів, що протягом календарного року становить більше 175,5 тис. ліжко-днів.

Поряд з цим для пацієнтів надають послуги бібліотека, косметологічний кабінет, лікувально-тренажерна зала, магазин, клуб, перукарня, автостоянка. Фактично, протягом 2020 року санаторний центр надав послуг із санаторно-курортного лікування та реабілітації 2783 громадянам, протягом 2019 року – 6818 громадянам. Скорочення чисельності пацієнтів, зумовлено, насамперед, дією запроваджених протягом 2020 року на рівні держави карантинних заходів, пов’язаних із пандемією COVID-19. Зокрема, в період з березня по липень 2020 року санаторієм було скорочено свою діяльність в частині надання послуг із санаторно-курортного лікування та реабілітації. При цьому відновлення надання вказаних послуг з липня 2020 року проводилося із суворим дотриманням протиепідемічних заходів.

Слід зазначити, що санаторієм надаються послуги як за рахунок безпосередньо пацієнтів, так і за рахунок обласного та інших місцевих бюджетів, підрозділів соціального захисту населення, Фонду соціального страхування України, підприємств, установ та організацій, Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та Міністерства соціально політики.

 Так, із загальної чисельності пацієнтів проліковано:

  • за рахунок територіальних підрозділів соціального захисту населення 500 постраждалих від аварії на ЧАЕС, яким надано статус осіб з інвалідністю та 327 осіб, яким надано статус осіб з інвалідністю загального захворювання;
  • за рахунок Житомирського обласного бюджету та інших місцевих бюджетів осіб, постраждалих внаслідок військових дій в зоні проведення АТО/ООС 220 осіб;
  • За рахунок територіальних підрозділів Фонду соціального страхування України 138 особам.

У своєму складі санаторій має такі відділення: неврологічне; кардіоревматологічне; фізіотерапевтичне; відділення з народної та нетрадиційної медицини, які мають змогу надавати кваліфіковане санаторне-курортне лікування за наступними профілями:

- органів опори та руху;

- системи кровообігу;

- органів травлення;

- нервової системи;

- органів дихання;

- гінекологічних захворювань.

Слід зазначити, що санаторієм розроблено та запроваджено дію ефективну комплексну програму реабілітації пацієнтів після перенесеної коронавірусної хвороби (COVID-19), метою якої є скорочення термінів відновлення працездатності пацієнтів після перенесеної хвороби.

Задля забезпечення належного лікування закладом широко використовується більше 90 типів апаратних  електропроцедур, лікувальна фізкультура, басейн, бальнеологічні процедури, в тому числі із застосуванням радонової води, видобутої із власних радонових свердловин. Поряд  з цим в закладі використовуються і нетрадиційні методи лікування: гірудотерапія (п’явки), голкорефлексотерапія, аромотерапія, фіто чай, аплікації солями Мертвого моря, соляна шахта та різноманітні види класичного масажу.

В цілому належне функціонування комунального підприємства Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші» досягається завдяки злагодженій роботі всього колективу, яка на сьогоднішній день становить 388,75 одиниць, в тому числі медичного персоналу – 181,75 штатних одиниць, адміністративно-господарського персоналу – 207 штатних одиниць. Слід зазначити, що медичний персонал налічує 14 лікарів, 50 осіб середнього медичного персоналу, 50 осіб молодшого медичного персоналу.

У санаторії запроваджено систему управління якості ІСО 9001:2010 стосовно надання послуг у сфері охорони здоров’я, надання послуг, які містять: послуги у сфері охорони здоров’я, послуги з тимчасового розміщення, послуги з харчування їдальні.

Всі пацієнти закладу на постійній основі забезпечені повноцінним, узгодженим із органами Держпродспоживслужби, 4-разовим, дієтичним харчуванням із широким використанням овочів і фруктів.

Санаторій, крім холодного водопостачання та природного газу, є повністю автономним закладом.

Задля забезпечення наповнюваності закладу пацієнтами, комунальним підприємством дотримуються граничні розміри вартості санаторно-курортного лікування та реабілітації, встановлені Міністерствами України, Житомирською обласної радою та Фондом соціального страхування України. При цьому, для осіб, які оплачують послуги за власний кошт 12-тиденна вартість санаторно-курортного лікування, в залежності від категорії номера, варіює в межах від 8,5 тис. грн. (при проживанні в номері класу «економ») до 12,6 тис. грн.(при проживанні в номері класу одномісний «люкс»).

Санаторій «Дениші» має кваліфікований персонал та умови для надання послуг із санаторно-курортного лікування та реабілітації для різних верств населення за помірними цінами протягом всього року та планує протягом 2021 року надати послуги пацієнтам загальною чисельністю на рівні не нижче ніж протягом 2019 року – 6,9 тис. осіб та відповідно отримання прибутку на рівні не менше 854,0 тис. грн.

Інформація про Комунальне підприємство Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші» Житомирської обласної ради:

Поштова адреса: 12422, Житомирський район, с. Дениші, вул. Набережна, 1

Телефон-факс: 496 005

Email: denyshi@meta.ua

Офіційний  веб-сайт: http://denyshi.com.ua/

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь