Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім»

Дата: 16.04.2021 14:44

Починаючи з 2000 року, в Житомирські області впроваджується регіональна Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім», яка спрямована на покращення житлових і соціально-побутових умов проживання сільського населення шляхом надання їм державних довгострокових пільгових кредитів, з платою за користування в розмірі 3% річних.

Виконання Програми здійснює комунальне підприємство «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» Житомирської обласної ради, яке було створене з метою:

- втілення державної політики в сфері індивідуального житлового будівництва в сільській місцевості, соціально-побутового облаштування села, створення системи стимулювання індивідуального житлового будівництва в сільській місцевості шляхом надання довгострокових пільгових кредитів, сприяння в забезпеченні забудовників будівельними матеріалами, здійснення контролю за поверненням одержаних кредитів;

- концентрації джерел фінансування, які спрямовуються на будівництво на селі, сприяння розвитку інженерних мереж та об’єктів соціально-побутового призначення;

- ефективного використання фінансових ресурсів.

Маючи соціальну спрямованість та привабливі умови кредитування, Програма «Власний дім» стала надійною опорою для тисяч сімей різних вікових категорій і соціального статусу та користується значним попитом серед населення області.

Зокрема, у 2020 році було проведено 2 обласні комісії з надання і використання бюджетних коштів, що спрямовуються для надання пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам.

Всього в 2020 році за рахунок наданих кредитів:

- придбано 15 житлових будинків,

- розпочато будівництво 2 нових будинків,

- проведено реконструкцію 8 будинків.

В результаті реалізації заходів Програми «Власний дім» очікуються позитивні зрушення в розбудові соціальної сфери села, закріпленні молоді в сільський місцевості та вирішенні значного кола інших економічних і соціальних проблем.

• Інформація про КП «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» Житомирської обласної ради:

Поштова адреса: 10014, м. Житомир майдан С. П. Корольова, 12, к. 510, 512.

Телефон-факс: (0412) 42-16-06

Email: fondsel@ukr.net