Житомирщину визнано найкомфортнішим регіоном України для ведення бізнесу

Дата: 04.02.2021 09:52

Експертно-аналітичний центр Офіс ефективного регулювання (BRDO) презентував рейтинг «Regional Doing Business-2020», на верхівці якого - Житомирська область, що набрала 356 з 600 можливих балів.

У рейтингу експерти BRDO оцінювали легкість ведення бізнесу в усіх обласних центрах України.

До ТОП-5 рейтингу також увійшли:

- Чернігівщина – 2 місце/348 балів;

- Місто Київ – 3 місце/341 бал;

- Рівненщина – 4 місце/340 балів;

- Вінниччина та Івано-Франківщина – розділили 5 місце/по 338 балів.

Водночас найбільш некомфортними для бізнесу визнані:

- Київщина та Луганщина – 314 балів;

- Харківщина – 313 балів;

- Херсонщина – 310 балів;

- Хмельниччина – 304 бали;

- Миколаївщина – останнє місце/303 бали.

Міста оцінювали у шести компонентах – створення підприємства, одержання дозволів на будівництво, оформлення земельної ділянки, приєднання до електромереж, сплата місцевих податків і електронні сервіси.

Житомирська область очолила рейтинг завдяки отриманим високим балам з оцінювання  відкриття та ведення бізнесу.

За словами голови Житомирської обласної ради Володимира Федоренка, це результат великої командної роботи.

«Напрям економіки та інвестицій був моїм профільним минулого року на посаді першого заступника голови Житомирської ОДА. Бачити такі високі результати рейтингу Regional Doing Business - 2020 неабияк надихає на ще більші успіхи та співпрацю з бізнесом заради розбудови Житомирщини та поліпшення життя її мешканців», – зазначив Володимир Федоренко.

Голова обласної ради переконаний, що Житомирщина ще не раз стане прикладом для всієї країни, як потрібно працювати з інвесторами.

«Ми відкриті для бізнесу, готові створити прозорі умови та допомогти з легкістю пройти всі кола бюрократії. Тільки чесні правила зроблять нашу область привабливою для інвестицій!», – сказав Володимир Федоренко.