Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

Про роботу системи безоплатної правової допомоги

Дата: 05.02.2020 09:05
Кількість переглядів: 856

Конституція України гарантує кожному право на професійну правничу допомогу, яка в передбачених Законом випадках надається безоплатно, також Конституція України визначає, що головним обов’язком держави є утвердження і забезпечення прав і свобод людини. Фото без опису

Порядок реалізації права на професійну правничу допомогу визначений Законом України «Про безоплатну правову допомогу». Програма діяльності Кабінету Міністрів України, затверджена постановою Верховної Ради №188-ІХ від 04 жовтня 2019 року визначає, що необхідно посилити інформування громадян щодо можливості отримання ними безоплатної правової допомоги. Обізнаність населення про вказану вище можливість, в результаті призведе до зменшення кількості випадків, коли через свою необізнаність людина, яка опинилась у складній життєвій ситуації, обирає помилкову модель поведінки і лише погіршує своє становище.

Відповідно до пунктів 4 та 4-1 частини першої статті 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація: 4) здійснює заходи щодо організації правового інформування і виховання населення; 4 -1) забезпечує надання безоплатної первинної правової допомоги. З огляду на зазначене, з метою поширення інформації серед населення про роботу системи безоплатної правової допомоги просимо: - у зв’язку з плановим припиненням реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» прибрати банер про проект з гіперпосиланням на офіційний веб-сайт проекту; Обласним державним адміністраціям - розмістити на офіційних веб-сайтах обласних, районних державних адміністрацій банер з гіперпосиланням на офіційний веб-сайт Координаційного центру з надання правової допомоги (https://legalaid.gov.ua/); - сприяти розміщенню згаданого банеру з гіперпосиланням на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад. Банери для розміщення знаходяться за посиланням: http://bit.do/legalaid. Зазначаємо, що на даний час система безоплатної правової допомоги налічує 535 точок доступу, які знаходяться по всій території України та регулярно надають правову допомогу населенню. Крім того, для оперативного зв’язку з центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань тощо діє єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0-800-213-103.

Заступник Міністра Валерія КОЛОМІЄЦ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь