Про стан призову юнаків на строкову військову службу

Дата: 17.07.2019 16:40

Захист своєї країни, її територіальної цілісності є обов'язком кожного громадянина. Згідно з Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», проводяться весняні та осінні  призови юнаків на строкову військову службу.

За інформацією інспектора з військового обліку Пулинської ОТГ Олександра Талька, нині на обліку в селищній раді перебуває 289 призовників, в тому числі:

- Пулинська селищна рада – 127 чоловік;

- Зеленополянський старостинський округ – 11 чол.;

- Івановицький старостинський округ – 24 чол.;

- Кошелівський старостинський округ – 40 чол.;

- Пулино - Гутський старостинський округ – 27 чол.;

- Очеретянський старостинський округ – 32 чол.;

- Ялинівський старостинський  округ – 28 чол.

Не досягли призовного віку (20 років) 95 юнаків.

Медичний огляд призовників, які підлягають призову, проводився з 11 по 16 березня 2019 року. Були підготовлені та надані до районного військового комісаріату необхідні документи для оформлення особових справ призовників.

Для проходження медичного огляду та призовної комісії, у визначені терміни, проводилося оповіщення призовників шляхом подвірного обходу. На медичну комісію направлено 31 призовника.

Медичною та призовною комісіями були визнані придатними для проходження строкової військової служби в Збройних Силах України і відправлені на військову службу 9 призовників. А саме:

- по Кошелівському старостинському округу – 4 призовника;

- Очеретянському – 2;

- Пулино-Гутському – 1;

- Пулинській селищній раді – 2.

На призовників, котрі не з’явилися до військового комісаріату, передані матеріали до правоохоронних органів на їх розшук.

Викликає занепокоєння, що велика кількість призовників без поважних причин не з’являються для проходження медичної комісії. А ті що з’являються, не проходять її до кінця і не приходять на засідання районної призовної комісії.

Олександр Талько вважає, що в Пулинській громаді добре пройшов весняний призов: селищна рада дала 31% призовників (9 юнаків) від загальної кількості по району (29).