Набір учасників на тренінги в рамках навчальної програми «Успішні локальні громади»

Дата: 29.05.2019 09:02

Фонд «Освіта для демократії» (Варшава, Польща), Громадська організація «Наше Поділля» (Вінниця) та Громадська організація «Точка доступу» (Краматорськ) запрошують представників Житомирської, Хмельницької, Запорізької, Донецької та Луганської областей до участі у програмі «Успішні локальні громади». Програма передбачає тренінговий компонент, реалізацію спільних завдань командами з різних територіальних громад, а також можливість взяти участь у навчальному візиті до Польщі та отримати фінансування в рамках конкурсу мінігрантів. До участі в тренінгах запрошуються:

? представники органів місцевого самоврядування ОТГ або населених пунктів за виключенням обласного центру;

? представники громадських та благодійних організацій, які проводять діяльність на рівні своєї ОТГ або населеного пункту (за виключенням обласного центру) з Житомирської, Хмельницької, Запорізької, Донецької та Луганської областей (з територій, що підконтрольні Уряду України). Перевага надаватиметься представникам:

? об’єднаних територіальних громад;

· населених пунктів з кількістю населення до 30 тисяч.

Шукаємо кандидатів, які:

? зацікавлені у праці задля розвитку своїх місцевих громад;

? мають бажання брати активну участь у впровадженні реформ в Україні;

? готових брати відповідальність за свою громаду. Для представників усіх областей буде проведено два триденні тренінги у червні-липні 2019 р. (точні дати і місце проведення вказуються нижче). Під час тренінгів учасники дізнаються як проводити аналіз проблем та потреб громади, яким чином залучати ресурси у відповідності до локальних потреб з метою покращення якості життя в громаді, а також як ефективно налагоджувати комунікацію та діалог у громаді. Навчальні модулі будуть включати наступні теми:

? налагодження ефективної комунікації з мешканцями громади

? механізми участі у процесах прийняття рішень

? аналіз локальної громади (її ресурсів та проблем)

? основи підготовки проектної заявки

? як будувати порозуміння у громаді. Подаючи заявку на участь, кандидати беруть на себе зобов’язання взяти участь у повному обсязі у двох тренінгах запланованованих в рамках програми (два рази по 3 дні). Чому варто взяти участь у програмі «Успішні локальні громади»? Як учасник Ви:

? актуалізуєте свої знання з механізмів комунікації та взаємодії поміж громадськістю та місцевою владою, проведення локального аналізу та діяльності на користь громади під час двох 3-денних тренінгів (червень – липень 2019 р.);

? зможете провести дослідження потреб та проблем своєї територіальної громади за підтримки експертів програми (червень-липень 2019 р.);

? отримаєте можливість взяти участь в навчальному візиті до Польщі (осінь 2019 р.)

? на конкурсній основі отримати міні-грант розміром до 1000 дол. на реалізацію власного проекту з метою покращення життя в громаді (планується виділити 8 грантів на реалізацію проектів з жовтня 2019 по березень 2020 р.). Перевага надаватиметься учасникам, які подають заявку в складі групи: представники ОМС та представники ГО. Очікуємо відібрати на тренінги по кілька груп у складі 3-5 осіб з однієї громади (представників ОМС спільно з ГО). Тому варто поширювати інформацію про набір учасників серед своїх партнерів та колег! Для участі в конкурсі, просимо заповнити анкету онлайн для даної області:

? Представники Житомирської області – Дати тренінгів: 19-21 червня та 19-21 липня 2019 року (місце проведення: Житомир): https://forms.gle/ukJsc5wJSnf6owij8

? Представники Хмельницької області – Дати тренінгів: 4-6 липня та 18-20 липня 2019 року (місце проведення: Хмельницький/Кам’янець Подільський): https://forms.gle/8ByRGmWTkVjqKpqD6

? Представники Запорізької області – Дати тренінгів: 4-6 липня та 24-26 липня 2019 року (місце проведення: Запоріжжя): https://forms.gle/WiUmnPH4EM2h1gvN8

? Представники Донецької та Луганської областей – Дати тренінгів: 24-26 червня та 12-14 липня 2019 року (місце проведення: Святогірськ): https://forms.gle/Rd9veBbZ5ahSLdvM9 Термін подання заявок – до 5 червня 2019 р. Участь у тренінгах (проїзд, проживання та харчування) повністю покривається за рахунок організаторів. Усі учасники конкурсу будуть поінформовані про результати відбору до 13 червня 2019 року. За додатковою інформацією звертайтесь до: Юрія Степанця, vinmonp@gmail.com, тел. 0679607264 Анастасії Прокопенко, tochkadostupugo@gmail.com, тел. 0957665277. Проект реалізується за підтримки Національного фонду в підтримку демократії, а також в рамках Програми Study Tours to Poland, яку реалізує Фонд «Лідери змін» з коштів Польсько-Американського Фонду Свободи.