Селяни Пулинщини отримають до 2500 грн за вирощування телят у особистих господарствах

Дата: 22.01.2019 11:06

Одним з інструментів державної підтримки розвитку тваринництва є надання фізичним особам спеціальної бюджетної дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби у розмірі до 2,5 тисячі гривень за вирощування телят до 1 року.

Фото без описуЗа інформацією Мінагрополітики, ця Програма буде діяти і протягом 2019 року, що сприятиме збільшенню поголів’я та стане додатковим надходженням коштів до сімейних бюджетів наших селян.

Протягом 2018 року цією Програмою скористалися 219 жителів населених пунктів Пулинської об’єднаної територіальної громади. Загальна сума дотації склала 515100 гривень, в тому числі по Кошелівському старостинському округу скористалися Програмою 36 громадян на суму 94300 грн; Пулино-Гутському – 62 на суму 184000 грн; Івановицькому – 30 на суму 49800 грн; Ялинівському – 12 на суму 23800 грн; Очеретянському – 34 на суму 56000 грн; Зеленополянському – 13 на суму 43900 грн; Пулинській селищній раді – 33 на суму 63000 грн.

Як свідчить аналіз, значна частина жителів нашої громади, що утримує в особистих господарствах телят, не скористалась можливістю отримати додаткові кошти до сімейних бюджетів. З цього приводу слід зауважити, що дотація за вирощування молодняка ВРХ не впливає при розрахунку житлової субсидії та не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (ст. 165.1.1. Податкового кодексу України).

На даний час відділом містобудування, архітектури, ЖКГ та земельних відносин Пулинської селищної ради проводиться прийом документів від фізичних осіб (жителів громади) для отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання молодняка ВРХ, перший етап якого триватиме до 20 квітня 2019 року.

Дотацію за молодняк надають за кожні чотири місяці його утримання з наростаючим підсумком, враховуючи вік тварини:

за період утримання молодняка повних 4 місяці 300 грн. за голову;

- за період утримання молодняка повних 8 місяців 700 грн. за голову;

- за період утримання молодняка повних 12 місяців 1500 грн. за голову.

Загальна сума дотації за молодняк становить 2500 грн. із розрахунку на одну голову.

Для отримання дотації фізичні особи подають копії таких документів:

- паспортів великої рогатої худоби (на телят у 2-х примірниках), виданих у встановленому порядку;

- паспорта власника тварини та ідентифікаційного кода;

- довідки про відкриття рахунка в банку.

З метою отримання детальної інформації або роз’яснень просимо звертатися до відділу містобудування, архітектури, ЖКГ та земельних відносин Пулинської селищної ради (тел.: 3-16-75, моб. 0982532279), прийом документів щоденно (з понеділка по п"ятницю) з 8 до 17 години.

І. Кайданюк, спеціаліст І категорії відділу містобудування, архітектури, ЖКГ та земельних відносин селищної ради.