Електронні сигарети – небезпечне захоплення

Американські дослідники з Університету Західної Вірджинії з’ясували, що куріння електронних сигарет прискорює старіння клітин артерій та вен, через що люди можуть ставати більш схильними до розвитку гіпертонії та інших хвороб серцево-судинної системи.

Науковці вивчили діаметр артерій, здатність кровоносних судин до розширення і жорсткість аорти у самок мишей після короткострокового і довгострокового впливу ароматизованої пари електронної сигарети. Вони виявили, що діаметр і пропускна здатність артерій скоротилися на 30% вже після п'ятихвилинного впливу пари.

Судини тіла мишей стали більш жорсткими і згадані ефекти посилювалися при хронічному вживанні вейпів. Ці дані свідчать про те, що електронні сигарети не слід вважати безпечними, і що вони викликають значний негативний вплив на функціонування кровоносних судин.

Пулинське районне управління Держпродспоживслужби