Про липень і його свята

Дата: 13.07.2018 10:14

12 липня у бібліотеці Пулинської селищної ради відкрито книжкову виставку до свята Петра і Павла. Працівники книгозбірні підготували багато цікавої інформації стосовно липневих празників.

Бібліотекар Людмила Пашківська розповіла присутнім, що липень багатий на свята. Одним з найбільших релігійних празників є Петра і Павла. На другий день після Петра є також свято, але невеличке, і називається воно «Полупетра» або «Петрового батька».

Цікавим є те, що свято Петра у народних віруваннях пов’язують з поєднанням подружніх пар. В одній з таких оповідей йдеться про те, що Бог, мандруючи у жнива з апостолом Петром, побачили лінивих дівку і парубка, котрі спали під копами, і працьовитих дівчину та юнака, що жали жито, не розгинаючись. Святий Петро запропонував спарувати двох ледацюг і двох працьовитих. Однак Бог відповів, що одна пара вмре від голоду, а друга – від роботи. Тому і зараз зазвичай у парі, якщо чоловік роботящий, то жінка – ледащо, або ж навпаки.

Перед святом Петра і Павла розпочиналися зажинки, аби вчасно зібрати вирощене збіжжя.

Працівники книгозбірні у затишній домашній атмосфері розповіли іще багато цікавого.

Присутніх зі святом привітала пошановучка поетичного слова Надія Тесля, котра прочитала власний вірш.

А завершився захід чудовим віршем нашого земляка Вадима Крищенка про липень:

«Лине пісня літа, липень на осонні –

Божа благодать.

Сливи, ніби сонні, в шибку стукотять.

Проситься малина губи замастить.

Пісня літа лине з серця – у блакить.

А вода в криниці справді дзвонкова.

Пити – не напитись, сила ожива.

Трави наче з медом витекли із сот.

Сонце власне кредо мовить із висот.

Синє і зелене в рамочці одній.

Горнуться до мене квіти запашні.

І протяжним рипом грають явори…

Гарний місяць липень, що не говори».