Від позиції кожного із нас залежить багато

Дата: 22.06.2018 10:54

На червневому засіданні виконавчого комітету Пулинської селищної ради розглянуто питання стану злочинності та правопорядку на території Івановицького та Ялинівського старостинських округів.

За інформацією правоохоронців, за 5 місяців нинішнього року до поліції з с. Івановичі надійшло 25 заяв та повідомлень. За скоєння адміністративних правопорушень притягнуто до адміністративної відповідальності 20 осіб:

- виготовлення самогону – 6;

- вчинення насильства в сім’ї – 4;

- розпивання спиртних напоїв у громадських місцях та поява у нетверезому стані – 5;

- дрібне хуліганство та порушення термінів перереєстрації гладкоствольної зброї по 2 особи, дрібна крадіжка – одна.

По Ялинівському старостинському окрузі за скоєння адміністративних правопорушень притягнуто до адміністративної відповідальності 25 осіб:

- виготовлення самогону – 4;

- вчинення насильства в сім’ї – 6;

- розпивання спиртних напоїв у громадських місцях та поява у нетверезому стані – 8;

- кілька правопорушень складає дрібне хуліганство та порушення термінів перереєстрації гладкоствольної зброї.

Розглянувши питання стану злочинності у старостинських округах, викликає занепокоєння таке негативне явище як самогоноваріння. З року в рік правоохоронцями проводиться боротьба з самогоноварінням, але цей «бізнес» продовжує процвітати.

В. о. сільських старостів говорять, що з питання самогоноваріння до них нерідко усно звертаються мешканці громади, але письмові звернення чи заяви надавати не хочуть. А це і є основною причиною, без якої не можна порушити справу.

Старший дільничний офіцер поліції Юрій Єрега, коментуючи ситуацію, сказав, що для того, аби притягнути до відповідальності самогонника, на ім’я старости чи в поліцію повинна надійти заява. Тоді правоохоронці виїжджають на місце, складають адміністративний протокол і справу передають до суду. При наявності доказів за виготовлення і збут самогону накладається штраф від 1700 грн.

«Лише спільними зусиллями ми зможемо подолати процес самогоноваріння, – говорить секретар селищної ради Олена Гузюк. – Не будьмо ж байдужими! Адже саме ми є творцями свого майбутнього!».