Служба порятунку 101 застерігає

Дата: 13.02.2018 10:10

НЕБЕЗПЕКА ТОНКОЇ КРИГИ

Останнім часом, через постійно мінливу температуру, на річках та озерах України утворюється нестійкий крижаний покрив, який становить особливу небезпеку на водоймах.

Так, з початку року рятувальники зафіксували вже 60 випадків загибелі на водних об'єктах країни. Саме тому, з метою попередження нещасних випадків, рятувальники вирушають у профілактичні рейди замерзлими річками та озерами, під час яких закликають громадян не виходити на тонку кригу.

Зокрема чуднівські рятувальники спільно зі студентами Вінницького професійного училища, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності провели профілактичний рейд щодо попередження нещасних випадків на замерзлих водоймах Чуднівщини. Саме в цьому районі, у селі Карпівці, днями провалився під кригу й потонув 83-річний місцевий мешканець. Тож, фахівці Служби порятунку закликали громадян не виходити на кригу, щоб не стати частиною невтішної статистики.

Шановні громадяни!

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає вас не виходити на ненадійну кригу і застерегти від цього своїх дітей.

Завзятим рибалкам також слід зважати на те, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при знаходженні на льоду. Щоб не допустити трагедії на льоду необхідно дотримуватися елементарних правил безпеки:

- не відпускайте дітей на лід, коли температура повітря 0 або вище нуля градусів. Місця, де крига неміцна видно здалеку – вони темніші;

- якщо ж ви усе-таки провалилися у крижану воду, головне – не панікувати. Якнайшвидше розведіть руки, щоб уникнути занурення у воду з головою, і, якщо поруч хтось є, гукніть на допомогу. Або ж вибирайтесь самостійно, без різких рухів, тримаючись за край ополонки;

- при наданні допомоги людині, яка провалилася під лід, не можна рухатись на повний зріст, бо є ризик і самому потрапити в біду;

- якщо для надання допомоги немає нічого, тоді двоє-троє чоловік лягають на лід ланцюгом, тримаючи один одного за ноги, і так наближаються до потерпілого;

- для порятунку слід використовувати підручні засоби – паски, одяг чи палку (гілля).

Начальник Пулинського районного сектору

Управління ДСНС України у Житомирській області Анатолій Павленко.