Пулинська громада
Пулинський район, Житомирська область

Заклади дошкільної освіти

Медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною.

МОЗ скасувало морально застарілі форми первинної облікової документації

13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації.

Відтепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров'я.

Так, Наказом Міністерства скасовані останні талони та звітність по диспансерному нагляду. Водночас, МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому та використання класифікації ICPC-2 у щоденній практиці лікарів. Ну і не менш важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною.

МОЗ в процесі реформування галузі змінює принципи збирання даних для управлінських потреб. Тому першочерговим завданням є істотне скорочення кількості облікових форм із одночасним зменшенням кількості полів у них. Прийняття Наказу № 157 - перший крок на цьому шляху.

Так, згідно з наказом, чинність втрачають форми:

№ 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»

№ 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду»,

№ 025-3/о «Медична карта студента № __»

№ 025-4/о «Талон на прийом до лікаря»  

№ 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта»  

№ 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)»

№ 031/о «Книга запису викликів лікарів додому»

Це ті облікові форми, які використовувалися насамперед при наданні первинної медичної допомоги. Як свідчить практика, для обліку лише одного візиту пацієнта в медичному закладі необхідно було зробити записи в 5-10 різних паперових документах, інформація в яких дуже часто дублюється, поставити значну кількість різних підписів та печаток. Так звичайний талон амбулаторного пацієнта (025-6/о) має майже 40 полів для заповнення.

Для подальшої обробки дані з паперових талонів виписувались або переносились в комп'ютер, а медичний персонал повинен був вручну перераховувати значну кількість талонів за різними показниками. Щоб уявити масштаби проблеми, варто врахувати, що кількість візитів пацієнтів до амбулаторних закладів в Україні сягає сотні мільйонів щорічно.

Облік пацієнтів на первинній ланці має бути адекватним та ефективним. Тому замість паперових талонів наказом впроваджується оновлена форма 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів». Ця форма буде стандартом обліку візитів пацієнтів в медичних інформаційних системах і буде формуватись автоматично із записів амбулаторної карти.
На перехідному етапі заклади первинної медичної допомоги, які наразі не комп’ютеризовані, повинні будуть вести таку відомість в паперовій формі, однак, що дуже важливо, кількість інформації для її заповнення в рази менша за існуючі форми. Також наказ суттєво спрощує і форму узагальнення обліку візитів № 039/о «Відомість обліку відвідувань пацієнтів».

Із набранням чинності наказу, значно зменшується паперове навантаження на лікарів. Це своєю чергою сприятиме побудові пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров’я. Викорінюючи радянську спадщину та створюючи адекватні умови для роботи медичного персоналу, уже з цього року на первинній ланці впроваджуються кардинальні та якісні зміни. Оновлена первинна ланка зможе вирішувати більшість проблем пацієнтів, адже згідно з даними ВООЗ близько 80% звернень пацієнтів можна вирішити саме на прийомі у сімейного лікаря.

Це та ситуація, коли ми інвестуємо в лікаря, щоб у підсумку виграв пацієнт. Адже замість заповнення давно нікому непотрібних форм та звітів, лікарі нарешті матимуть змогу приділити час пацієнтам та навчанню.

 

Інформаційне заняття з керівниками ЗДО

  02 квітня 2018 року з метою навчання громадян правилам безпеки життєдіяльності працівники Пулинського районного сектору Управління ДСНС України у Житомирській області провели інформаційне заняття в Пулинському закладі дошкільної освіти  № 1 «Ялинка».

  Участь в заході взяли керівники  закладів дошкільної освіти Пулинської об’єднаної територіальної громади.
  Під час проведення заняття, провідний інспектор Пулинського районного сектору Загурський Роман Романович звернувувагу керівників дитячих садочків на важливість постійного навчання дітей правилам безпеки. Як повідомили рятувальники, постійне нагадування дітлахам даних правил допоможе виховати у них культуру безпечної поведінки, що обов’язково допоможе їм у майбутньому. «Проводьте таку роботу в ігровій формі. Це допоможе маленьким діткам краще зрозуміти подану інформацію та запам’ятати її на майбутнє» – радили рятувальники.

   Начальник 27 державної пожежно-рятувальної частини Довгалюк Сергій Леонідович розповів, що потрібно робити у разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної подій в дошкільному закладі або іншому людному місці. Окрім цього,  він розповів про порядок дій на випадок виявлення підозрілих предметів, що особливо актуально у зв’язку із випадками, які трапляються на території району.  «Вкрай важливо, щоб наші діти вже змалечку розуміли важливість дотримання правил безпеки у повсякденному житті. Тому спільними зусиллями вихователі та рятувальники намагаються пояснити дітям як поводитися під час пожежі, виявлення підозрілого предмету чи іншої надзвичайної події. Завдяки цьому можна зберегти життя та здоров’я наших дітей».

Нарада керівників ЗДО

  Відповідно до плану роботи відділу освіти 28.03.2018 на базі Пулинського ЗДО № 1 «Ялинка» відбулася  нарада-семінар  керівників ЗДО.

 На нараді розглядалося питання щодо організації роботи з цивільного захисту. Керівник закладу Колесник Т.О. поділилася досвідом з організації роботи з цивільного захисту в закладі дошкільної освіти, оформлення відповідної документації, проведення практичних занять з вихованцями.

    Кайданюк І.В. – спеціаліст відділу містобудування, архітектури, ЖКГ та земельних відносин надав рекомендації керівникам, які стосуються утримання ігрових майданчиків та впорядкування прилеглих територій ЗДО.

 Представниця благодійного фонду «Місія в Україну» Наталія Перогова розповіла про діяльність фонду в Житомирській області.