Сколобівська ЗОШ І-ІІ ступенів

ІІІ турнір з міні футболу пам’яті О.  Чернявського

Квітень в цьому році радує нас теплими сонячними днями. Для жителів села Сколобів Пулинського району цей місяць має особливе значення.

В історії Сколобівської ЗОШ І-ІІст. вже  третій рік поспіль відзначається дата –  9 квітня. Це день, коли народився один із випускників цієї школи. Ще три роки назад, мабуть, ніхто не знав про цю подію, але тепер, коли цей випускник –  Олександр Іванович Чернявський, який героїчно загинув в лютому 2015 під Дебальцево в ході проведення АТО – дату 9 квітня викарбовано на меморіальній дошці, яка розміщена на стіні школи, і кожен учень школи в цей день приносить шану герою.

Сашко навчаючись в школі любив поганяти м’яча на шкільному стадіоні у позаурочний час. Тому після його трагічної загибелі на Сході України, місцева влада разом з адміністрацією школи ухвалили рішення проводити спортивний турнір з міні-футболу у знак вшанування пам’яті героя.

Весна видалась вологою, тому проведення цьогорічного турніру було перенесено.  Субота 21 квітня видалась напрочуд чудовою, ясною та сонячною. Шкільне подвір’я з нетерпінням чекало учасників, вболівальників та гостей турніру на кубок О.І.Чернявського.

На захід було запрошено родичів та близьких Сашка, керівників Пулинської ОТГ та відділу освіти, місцеву владу та  футбольні команди з учнівських колективів неповних середніх шкіл району.

Прохолодного, але сонячного ранку біля школи зібралися всі небайдужі. Жителі с. Сколобів  прийшли вшанувати пам'ять і віддати свою шану загиблому герою.

Початок турніру відкрився на урочистій лінійці, де було згадано дитинство, юність та героїчний вчинок Саші. До присутніх зверталися голова Пулинської селищної ради Гаврилюк О.С., начальник відділу освіти Пулинської селищної ради Опанащук Н.В., виконуючий обов’язки старости Климчук С.А.,  директор школи Дереза Т.П., пастор церкви ЄХБ с. Сколобів Прокопчук І.А., а також учні школи. В кінці урочистостей було проведено жеребкування між командами турніру.

У змаганнях приймали участь 8 команд: Очеретянської ЗОШ І-ІІст., Зеленополянського НВК,  Курненської ЗОШ І-ІІст., Старомайданської ЗОШ І-ІІст.,  Староолександрівської ЗОШ І-ІІст., Сколобівської ЗОШ І-ІІст.,  Теньківської ЗОШ І-ІІст.,  Чернявської ЗОШ І-ІІст. Суддею матчів був С.М.Гомонюк.

Запекла боротьба розгорнулася на футбольному полі, чудова гра відбувалася між командами по олімпійському зразку. Оскільки у будь-яких змаганнях є переможці і переможені, то в цьому турнірі ІІІ місце отримала команда  Курненської ЗОШ І-ІІст.,

ІІ місце – Зеленополянський НВК, а  І місце і перехідний кубок О.І.Чернявського знову виборола Старомайданська ЗОШ І-ІІст.,  решта команд отримали задоволення від гри. Крім команд-переможців турніру були відзначені і учасники: «Кращий бомбардир» - учень Старомайданської ЗОШ І-ІІст. – Євгеній Дембіцький ; «Кращий воротар» - учень Курненської ЗОШ І-ІІст. – Грибан Владислав; кращий захисник – Опанащук Сергій учень Зеленополянський НВК. Всі вони отримали іменні кубки.

В ході проведення турніру було відвідано місце поховання Олександра Чернявського. Покладені квіти на його могилу та могилу його мами.

Організатори турніру висловлюють щирі слова вдячності спонсорам та небайдужим людям. Зокрема – Байдюку Максиму Івановичу, який представляє в нашому районі фірму «ILTA» та відділу освіти Пулинської ОТГ.

На нашу думку, Сашко з небес теж спостерігав за турніром, за тими молодими юнаками, які продовжують його улюблену справу, і вболівав за кожну їхню перемогу. Після завершення гри кожен учасник для відновлення сили отримав смачний обід.

Ми вдячні керівникам ОТГ Пулинського району за сприяння участі команд у турнірі, а також представникам команд, гравцям, медичному працівнику Ральку Л.І., водіям, кухарям, педагогічному персоналу Сколобівської ЗОШ І-ІІ ст.., вболівальникам та всім небайдужим хто прийшов на захід для вшанування світлої пам’яті Олександра Івановича Чернявського. Слава Герою! Слава Україні!

Вчитель історії та права Сколобівської ЗОШ І-ІІ ст.

Тичина А. Ю.